Jakie są zalety instalacji fotowoltaicznej? - GM STARBUD

Jakie są zalety instalacji fotowoltaicznej?

13 lipca, 2021

Miliardy kilowatów energii są wysyłane na Ziemię przez Słońce – źródło życia na naszej planecie. Wykorzystanie tej energii i przekształcenie w energię elektryczną, rozwiązuje się za pomocą baterii słonecznych, jako konwerterów. Panele słoneczne to jedno z najbardziej obiecujących źródeł energii elektrycznej zarówno dla przedsiębiorstw przemysłowych, jak i do użytku domowego. Instalacja fotowoltaiczna zamienia energię słoneczną w energię elektryczną. Panele słoneczne na dachach budynków mieszkalnych stają się coraz bardziej powszechne. Wcześniej uważane były za luksus zamożnych, dziś za ekologiczny i ekonomiczny dom z alternatywnym źródłem energii. W naszej firmie zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji projektowej, wdrażaniem fotowioltaiki i oferujemy montaż instalacji fotowoltaicznej w korzystnych cenach.

Fotowoltaika – jak to działa?

Zasada działania ogniw fotowoltaicznych, które łączą się w panele słoneczne, jest bardzo prosta. Opiera się na wykorzystaniu siły elektromotorycznej wytwarzanej w materiale półprzewodnikowym pod wpływem światła. Dzięki temu panel słoneczny jest w stanie wygenerować określoną ilość energii, w zależności od możliwości i potrzeb instalacji fotowoltaicznej. Ponadto panele słoneczne nie zajmują dodatkowej przestrzeni (montuje się je na dachach), nie emitują wibracji ani hałasu.

Podczas pracy nie wydzielają szkodliwych gazów ani niebezpiecznych substancji. Czysta ekologia. Obalony został również mit, że pozyskiwanie energii z paneli słonecznych w naszych warunkach klimatycznych jest nieopłacalne ze względu na zbyt małą ilość promieniowania słonecznego. Okazało się, że wystarczy słońce, aby instalacja instalacji fotowoltaicznych była opłacalna. Ogniwa fotowoltaiczne są coraz częściej spotykane nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach i wsiach.

Jakie są korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej?

  • Odnawialne źródła energii. Ogniwa fotowoltaiczne są źródłem energii odnawialnej. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych technologii w panelach energia promieni słonecznych zamieniana jest na energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń elektronicznych w całym budynku.
  • Nasza świadomość ekologiczna rośnie, dlatego coraz częściej ludzie wybierają tego typu rozwiązania. Podłączając instalację fotowoltaiczną, czysta energia słoneczna pokrywa zapotrzebowanie domu na energię elektryczną, a nadwyżka trafia do sieci. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod pozyskiwania, energia słoneczna jest całkowicie odnawialna, co oznacza, że nie wysycha jak węgiel, gaz czy ropa.
  • Tani prąd dla każdego. Panele słoneczne to inwestycje na długie lata. Zakłada się, że żywotność jednej jednostki wynosi do 30 lat. Przekłada się to na dużą oszczędność. Dzięki temu uda się ochronić siebie i swoją rodzinę w stabilnym i darmowym źródle energii na długie lata. Zdając sobie sprawę, że rachunki za prąd cyklicznie rosną, wybierając alternatywne źródło energii, można całkowicie odłączyć się od czołowych dostawców i korzystać z darmowej energii elektrycznej. Przy odpowiedniej dbałości o panele można zapewnić sobie energię elektryczną na bardzo długi czas.

Jakie są zalety instalacji fotowoltaicznej?

Eksperci z branży energetycznej przewidują, że wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony i będzie nadal rósł ze względu na wyższe ceny węgla i limity emisji, CO2. Precyzyjnie dobrana moc instalacji pokrywa całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie domowym, co oznacza, że rachunki są ograniczone tylko stałą opłatą.

Bezobsługowa instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa i odporna na zmienne warunki środowiskowe. Wszystkie prace instalacyjne można kontrolować za pomocą komputera lub smartfona. Posiadanie własnych paneli słonecznych daje również dużą niezależność, jest to bezpieczna inwestycja, która niesie za sobą wiele korzyści. Od momentu uruchomienia już następnego dnia można odbierać energię ze światła słonecznego. Po zainstalowaniu paneli należy utrzymywać je w czystości i sprawdzić, czy jakiekolwiek drzewa nie zaczynają blokować systemu fotowoltaicznego. Utrzymanie czystości sprzętu może być jeszcze łatwiejsze, jeśli panele słoneczne zostaną zamontowane na pochyłym dachu, ponieważ deszcz i inne opady mogą pomóc w usunięciu pyłu z instalacji.

Domowa elektrownia słoneczna – dostępna dla każdego

Dynamiczny rozwój przemysłu i systemów solarnych sprawia, że technologia przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną jest dostępna dla każdego. Aby stać się właścicielem własnej domowej instalacji fotowoltaicznej wystarczy posiadać nieruchomość z miejscem na dachu – dom, garaż lub budynek gospodarczy. Istnieje wiele możliwości montażu paneli fotowoltaicznych. Nie ma potrzeby zmiany dachu podczas montażu, ponieważ wsporniki są dostępne w różnych wersjach. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca na dachu wykonanie konstrukcji na gruncie również nie stanowi problemu. Technologia słoneczna stale się rozwija i będzie nadal ulepszana w przyszłości. Według najnowszych badań wartość nieruchomości rośnie po zainstalowaniu instalacji słonecznej, ponieważ wiele osób chciałoby wprowadzić się do domu zasilanego energią słoneczną bez konieczności stawiania czoła problemowi instalacji systemu solarnego.

Może zainteresuje Cie?

Koszty eksploatacji pompy ciepła

Koszty eksploatacji pompy ciepła

Pompy ciepła wykazują bardzo wysoką efektywność energetyczną. Wielu z nas jednak boi się zastosowania takiego...