fotowoltaika - GM STARBUD

UPROSZCZONY SCHEMAT INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ 

  • Promienie słoneczne padają na panele i rozpoczyna się produkcja zielonej energii
  • Wyprodukowany prąd trafia do inwertera gdzie zamieniany jest na użyteczną energię
  • Energia wykorzystywana jest na bieżąco. To czego nie wykorzystasz trafia do sieci
  • Sieć pełni funkcję magazynu energii. Wcześniej niewykorzystana energia trafia do Ciebie.

ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Oszczędność na rachunkach

W praktyce oznacza to, że jeżeli posiadasz dobrze dobraną instalację PV, która rocznie wyprodukuje ilość energii elektrycznej odpowiadającą twojemu rocznemu zużyciu rachunki za energię spadną prawie do zera a dokładnie do wysokości opłat stałych.

Niska awaryjność i bezobsługowość

Instalacje fotowoltaiczne  nie posiadają ruchomych części z tego powodu są niezawodne co potwierdzają długie gwarancje udzielane przez producentów poszczególnych komponentów. Najdroższe w instalacji PV, moduły fotowoltaiczne posiadają 10 letnią gwarancję na wady ukryte oraz 25 letnią gwarancję na generowaną moc. Nie wymagają również obsługi oraz działań serwisowych, wymiany elementów co oznacza, że ich użytkowanie jest bardzo tanie.

Niezależność

Posiadamy swój prąd i nie musimy zwracać uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej.

Ochrona środowiska

Pracująca instalacja fotowoltaiczna nie emituje żadnego hałasu, zanieczyszczeń stałych bądź gazowych, co więcej potrzeba zaledwie 2-3 lat pracy aby została wyprodukowana energia potrzebna do wyprodukowania modułów PV. Instalacje PV są także bardzo ekologiczne po zakończeniu ich pracy. Produkowane moduły fotowoltaiczne podlegają recyklingowi i nie zawierają komponentów szkodliwych dla środowiska.